sobota, 30 stycznia 2016

THE MOST ANTICIPATED PREMIERES FOR THE FIRST HALF OF 2016

Lady Midnight to chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera. Ciarki przechodzą mi po plecach kiedy uświadamiam sobie, że to już w marcu. Nie umiem wyrazić słowami jak bardzo pragnę tej książki. Chyba będą musieli wyciągać mnie siłą z księgarni w dniu premiery. Mam też nadzieję, że dorwę książkę w oryginale, bo w kwietniu jadę do Szkocji. W dodatku polska wersja będzie miała taką samą okładkę! Nareszcie wydawnictwo przejrzało na oczy. Jedynie tytuł pozostawia wiele do życzenia, bo Pani Noc to chyba nie jest najbardziej trafne tłumaczenie Lady Midnight. Ale cieszmy się, że chociaż okładkę zostawili w spokoju! 
"Akcja jest umiejscowiona na tle błyszczącego obecnego Los Angeles, a seria opowiada o Emmie Carstairs, najsilniejszym wojowniku i najbardziej utalentowanym młodym Nocnym Łowcą od czasów Jace Waylanda, oraz o przyjacielu Emmy od broni – Julianie Blackthornie. Pomimo skomplikowanych uczuć Emmy do Juliana, ta dwójka musi stworzyć zespół aby zbadać demoniczny spisek, który rozciąga się od klubów czarnoksiężników na Sunset Strip, aż po zaczarowane morze, które rozciąga się wzdłuż plaż Santa Monica."
Polska premiera: 30 marca 2016

Co to byłby za post bez Sarah J. Maas? W zeszłym roku za oceanem, na rynku pojawiła się jej najnowsza książka - A Court of Thorns and Roses. U nas w tytuł brzmi Dwór cierni i róż.
Książka, została oparta na klasycznej opowieści „Piękna i Bestia”.
"Kiedy dziewiętnastoletnia łowczyni Feyre zabija w lesie wilka, pojawia się przypominająca bestię kreatura i żąda zadośćuczynienia. Zaciągnięta do zwodniczo magicznej krainy, którą zna tylko z legend, Feyre odkrywa, że jej prześladowca nie jest zwierzęciem, ale Tamlinem – jednym ze śmiercionośnej, nieśmiertelnej rasy wróżek, która kiedyś rządziła tym światem.
Wraz z upływem czasu, gdy przebywa u jego boku, jej uczucia do Tamlina przemieniają się z lodowatej wrogości w ognistą pasję, która płonie w każdym kłamstwie i ostrzeżeniu, jakie mówiono jej o tym pięknym i niebezpiecznym świecie Fae. Ale starożytny, przeklęty cień, który pojawił się nad światem wróżek zaczyna się rozprzestrzeniać, a Feyre musi znaleźć sposób na zatrzymanie go… inaczej skaże na zagładę Tamlina – i jego świat – na zawsze."
Polska premiera: 13 kwietnia 2016

W ramionach gwiazd - Amie Kaufman, Megan Spooner.
„Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas.” 
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tervor – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?
Oto pierwsza część trylogii „Starbound”.
Polska premiera: 2 marca 2016

Passenger autorstwa Alexandry Bracken. Jak na razie nie znamy daty premiery, ale wiemy że prawa do wydania nabyło wydawnictwo Otwarte.
Och, nie mam żadnych wątpliwości, że pokocham tę książkę!
Podróże w czasie i do tego ta cudowna autorka...
"Etta Spencer jako cudowne dziecko skrzypiec, miała wielkie plany na przyszłość, ale tragiczny wypadek rzucił cień na jej karierę. Jednak wewnątrz niej wciąż drzemie tajemnicza moc, ściśle powiązana z jej umiejętnościami muzycznymi, o której nawet nie wie. Kiedy jej dwa talenty zderzają się podczas stresującej sytuacji, Etta cofa się o setki lat w czasie. Etta budzi się zdezorientowana i przerażona, w 1776 roku, w samym centrum krwawej bitwy morskiej. Nicholas Carter, przystojny, młody łowca nagród z korsarskiego statku, został zatrudniony do odszukania i dostarczenia Etty potężnej rodzinie Ironwoods z Kolonii – tych samych co zorganizowali jej skok w przeszłość i z którymi Nicholas ma powiązania. Ale odkrycie, że potrafi podróżować w czasie jest niczym w porównaniu z szokiem, którego doświadcza, gdy odkrywa prawdziwy powód bycia na łasce Ironwoods’ów. 
Inny podróżnik w czasie ukradł przedmiot o wartości nie do opisania. Jeśli Etta go odzyska, odeślą ją do jej czasów. Bez opcji wyboru, Etta i Nicholas wyruszają w niebezpieczną podróż przez wielki kontynent, składając w całość wskazówki, pozostawione przez tajemniczego podróżnika. Im bardziej zbliżają się do siebie i końca poszukiwań, prawda o prawdziwej naturze przedmiotu i grze rodziny Ironwoods zaczyna wychodzić na jaw – grożąc jej rozłąką nie tylko z Nicholasem, ale drogą powrotną do domu… na zawsze."

Pojedynek Marie Rutkoski podbił moje serce. Powiew świeżości na rynku. Fascynujący początek trylogii, który sprawia że zapomina się o otaczającym nas świecie i upływającym czasie. Wszystko w tej książce było idealnie wyważone, a wątek romantyczny był wspaniałym dodatkiem do reszty.
Zbrodnia to druga część emocjonującej trylogii!
"Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca…Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata… co doprowadzi ją do szokującego sekretu. Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?"
Polska premiera: 16 marca 2016

A na koniec mam niespodziankę: lista premier książkowych 2016! Myślę, że to coś idealnego dla każdego książkoholika! Wystarczy wydrukować <klik>, wypełnić i powiesić gdzieś na ścianie. Ta lista nie pozwoli nam zapomnieć o wyczekiwanych premierach :)A wy na jaką premierę w 2016 najbardziej czekacie?